Kolor przewodni wesela 2020

Choć ślub nadal przede wszystkim kojarzy się z bielą sukni ślubnej i czernią garnituru, to jednak warto rozważyć również jakiś dodatkowy kolor przewodni wesela lub uczynić go nawet głównym kolorem Waszego wyjątkowego dnia. Taka decyzja przełamie stereotypy i wyróżni Wasze wesele.

W ubiegłych sezonach wiele panien młodych stawiało na kolorystykę bliską naturze, a więc zieleń, odcienie brązu, beżu, ecru czy jasnego różu. Do tego drewniane dodatki, które charakteryzują styl rustykalny i boho. Mimo, że style te nadal są obecne i lubiane, widocznie postępuje powrót kolorów w trendach weselnych. Coraz częściej można dostrzec zainteresowanie znacznie żywszymi barwami, między innymi takimi jak: bordo, fuksja, szmaragdowa zieleń granat lub czerń. Bardzo dobrze sprawdzają się również połączenia dwóch przewodnich kolorów np. granat i róż, czerń i złoto lub miedź, czerń i bordo, granat i śliwka, czy szarawy błękit. Klasyczne połączenie bieli i czerni ma również nieco odświeżony wizerunek za sprawą nowoczesnych form i dodatków. Jest to ponadczasowa klasyka, którą cudownie podkreślą srebrne lub złote dodatki w postaci winietek, menu, czy numerów stołów weselnych. Taka monochromatyczna kolorystyka jest gustowna, bezpieczna i wyrafinowana zarazem.

Bordo oraz bordo i czerń

Bardzo eleganckie, niemal mroczne połączenie. Ma bardzo mocno wieczorowy charakter, więc jeśli chcecie nadal przyjęciu weselnemu nutkę tajemniczości to będzie dobrym wyborem. Najlepiej wybrać w tej kolorystyce zaproszenia ślubne, winietki, menu oraz plan stołów. Dodatkowo intensywne kwiaty, wstążki i świece w kolorze burgundu. Pan Młody może założyć bordową muchę do czarnego garnituru, a Panna Młoda wpleść kwiat we włosy, wybrać odpowiednie kwiaty do bukietu i postawić na ciemniejszą szminkę. Śliwka, purpura, burgund to kolory wręcz arystokratyczne. W połączeniu z czernią i złotem mogą mieć bardzo elegancki charakter, a w połączeniu z zielenią nieco bardziej dziki i swobodny. Takie mocne kolory cudownie prezentują się na zaproszeniach ślubnych oraz kwiatowych kompozycjach. Hitem nadchodzącego sezonu będą również bardzie ciemny, wręcz śliwkowy kolor ust Panny Młodej. Jest to wersja dla odważnych, a będzie towarzyszył jej wręcz przeciwny trend ‘make up – no make up’.

Szmaragdowa zieleń oraz zieleń ze złotem lub srebrem

Kolor zielony będzie oczywiście najprostszy do realizacji na ślubie w plenerze, a zatem latem. Nie stoi jednak nic na przeszkodzie, aby zrealizować taką wizję w zupełnie innej porze roku. No, może poza budżetem, gdyż wtedy natura nie zapewni nam części wystroju, ale tak sprawa wygląda z większością kolorów. Motyw ten możn aprzedstawić na różne sposoby: elegancki w połączeniu ze złotem, dziki (wręcz baśniowy) leśny lub tropikalny greenery.

Czerń oraz czerń i złoto lub miedź

Nieco bardziej wieczorowa wersja klasyki, czyli bieli i czerni. Tu bowiem dominuje czerń, którą rozjaśnia element złota lub miedzi. Zestawienie to prezentuje się znakomicie zarówno w zaproszeniach ślubnych, kartach menu, upominkach dla gości oraz pozostałych dekoracjach sali weselnej. Nieodzownym klasykiem będzie również biżuteria w kolorze złotym, przede wszystkim kolczyki ślubne oraz ślubne ozdoby do włosów.

Granat oraz granat i róż

Granat to dość klasyczny kolor ślubny w modzie męskiej. Od wielu sezonów jest mocno obecny w tym wydaniu. Można powiedzieć, że nawet przebił klasyczną czerń. Nic więc dziwnego, że nadal będzie obecny w trendach, a zwłaszcza w poąłączeniu z różem, który dodaje nieco bajkowego klimatu całości. Zaproszenia ślubne w tej kolorystyce wyglądają bardzo nowocześnie i stylowo. Pozostałe elementy, które mogę mieć te barwy to kwiaty oraz tkaniny zdobiące salę weselną.

Biel i czerń

Klasyczne połączenie, które zawsze będzie w modzie. Nie musi być nudne, za sprawą nowoczesnych form, tekstur i pomysłów. Perfekcyjnie komponuje się z nimi kolor złoty, miedziany lub w chłodniejszej wersji srebrny. Taki zestaw kolorystyczny można wpleść dosłownie wszędzie, zaczynając od stylizacji Pary Młodej, przez papeterię ślubną, dekoracje stołów, kwiaty i wystrój kościoła. Jeśli chcecie być pionierami, poproście gości o dres code w tym kolorze. Całość nabierze wtedy wyjątkowego charakteru.

Co więcej, śledzeniem najnowszych i najgorętszych trendów zajmują się również specjalne instytuty i organizacje, jak Pantone, czy WGSN. Pracujący w nich eksperci badają tendencje pojawiające się w modzie ulicznej, analizują dane sprzedażowe, oraz uważnie obserwują social media. Jako, że branża ślubna od jakiegoś czasu nie zostaje już w tyle za trendami ze świata mody i designu – planując ślub i wesele na rok 2020 warto wiedzieć już teraz, co będzie na czasie. I tak, określono pięć najmodniejszych kolorów na sezon 2020. Obok chłodnej mięty (zwanej Neo-Mint), która już wkrótce ma się stać najpopularniejszym odcieniem, miejsce w pierwszej piątce znalazł także melonowo-łososiowy odcień Cantaloupe, Cassis, czyli brudny odcień różu z odrobiną fioletu, ciepła musztardowa żółć (Mellow Yellow) oraz delikatny pastelowo-morski odcień (Purist Blue).

Chłodna mięta (Neo – Mint)

Jest to kolor, który posiada dość chłodny i futurystyczny wyraz, ale wciąż kojarzy się z roślinnością i naturą. Jest to piękny odcień pastelowej zieleni i użyty powinien być raczej jako akcent. Dodatek wstążki do bukietu ślubnego oraz dekoracji stołów, elementy papeterii, biżuterii ślubnej, a może uda się znaleźć samochód w tym kolorze?

Musztardowa Żółć (Mellow Yellow)

Kolor musztardowy automatycznie najbardziej kojarzy się się z jesienią i jej barwami. Ten ciepły kolor może być dodatkowo wzmocniony dekoracjami w kolorze złotym: numerami stołów, złoceniami na winietkach, świecznikami, czy nawet sztućcami i zastawą stołową. Nie trzeba się oczywiście ograniczać do jednego koloru, i cudownie w tym połączenie wypadnie szmaragdowa zieleń lub granat.

SZARAWY BŁĘKIT (PURIST BLUE)

To jedna z niewielu propozycji na przyszły sezon o tak delikatnym odcieniu. Bardzo eteryczny, lekki i świeży kolor. Ma wręcz baśniowy charakter i może objawiać się w naprawdę wielu elementach. Przede wszystkim warto postawić na tkaniny, lekkie i zwiewne szyfon, muślin czy tiul. Można nimi udekorować krzesła, wybrać pasujące obrusy lub zawiesić pod sufitem. Oczywiście elementy stroju Pary Młodej mogą mieć ten odcień, a dodatkowo papeteria ślubna i kwiaty.

Melonowo – łososiowy (Cantalupe), również z turkusem

To propozycja dość klasyczna, ale nieco odświeżona – zwłaszcza, gdy połączymy ją z turkusem. Nie należy jednak przesadzić z elementami w tej kolorystyce – wystarczy dobór kwiatów, winietki i świece w tym zestawieniu.

Brudny róż z odcieniem fioletu (Cassic)

Jest to poniekąd na bardzo popularny klasyczny pudrowy róż w ślubnej stylistyce. Odcień bardziej stonowany, nieco przybrudzony i wpadający w fiolet. Nie powinien on za bardzo zdominować całej kolorystyki, a być jedynie akcentem na neutralnym tle. Dlatego też najlepiej sprawdzą się drobne akcenty w postaci kwiatów, wstążek oraz świec w tym kolorze. Delikatne zdobienia na winietkach, planie usadzenia gości czy zaproszeniach to oczywiście ‘must have’ przy tym wyborze. Pięknie w tym odcieniu sprawdzą się również suknie dla druhen i/lub małych druhenek.

Ważnym aspektem przy wyborze kolorów jest sezon, w jakim odbędzie się uroczystość: ciemniejsze barwy zwykle lepiej odbieramy jesienią i zimą niż wiosenne i letnie pastele. Wyjątek może stanowić wesele stylizowane, np. na zimową krainę. Wybierając jednak odważny kolor przewodni wesela, zadbać należy o spójność w każdym detalu – od stylizacji, przez dekoracje i papeterię ślubną, aż po auto. Dopiero wtedy osiągniemy pożądany efekt. Będąc konsekwentnym, dzięki wybranej kolorystyce można stworzyć naprawdę magiczną atmosferę.

About The Author

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Shopping Cart